Witkacy Globalnie

Warsztat
21 maja 2014

26 lipca 2014 godzina 14:00
Gdynia, Park Kolibki, Stara Wozownia
Festiwal GLOBALTICA

http://globaltica.pl/aktualnosci/dolacza-do-nas-malopolska/

Stanisław Ignacy Witkiewicz. Witkacy.
Najbardziej egzotyczny artysta małopolski.

Skąd takie określenie twórcy, który urodził się w Warszawie, zmarł w Jeziorach na Ukrainie, i który mógł pochwalić się życiorysem pełnym zagranicznych podróży?

Jego postać łączy się z Krakowem- gdzie przebywał podczas studiów na ASP oraz, i przede wszystkim, z Zakopanem – gdzie mieszkał i tworzył przez większość życia.

Miłość do gór i przeżyć metafizycznych połączona z przewlekłą skłonnością do depresji pozwala kojarzyć Witkacego z… kierunkami wertykalnymi. Co powstanie z usytuowania jego postaci w nadmorskim krajobrazie zdominowanym przez poziomą linię bezkresnego horyzontu?

Witkacy pisał, że „wszystko w sztuce (a kto wie, czy i nie w życiu) polega tylko na stosunkach”…

Zapraszamy do udziału w warsztacie teatralnym – spotkaniu, wymianie energii, twórczej inspiracji angażującej ciało i umysł, wprowadzającym w niepowtarzalne, twórcze „tu i teraz”.

Warsztat poprowadzą zawodowi aktorzy i instruktorzy teatralni, twórcy i członkowie zespołu Czystej ReFormy – Teatru Odwróconego z Krakowa. Teatru znoszącego bariery między ludźmi a sztuką, który jako pierwszy w Polsce wprowadził system płatności Pay What You Want. W Teatrze Odwróconym widz płaci za swój bilet po spektaklu, dokładnie tyle ile uważa. Więcej informacji na stronach www. czystareforma.org oraz fb/czystareforma.

Partnerem Przedsięwzięcia „Witkacy Globalnie” jest Województwo Małopolskie.
WOJ-MALOPOL LOGO POZIOM cmyk (1)
10558678_814408201933285_1861478718_o