Aktorzy NA KOŃ!

letni warsztat aktorsko jeździecki

Bieszczady – 01.08.2013 – 08.08.2013

 • Intensywne warsztaty teatralne „Work – In – Progress. Wyobraźnia, Inwencja. Praca zespołowa”
 • Jazda konna pod okiem profesjonalnych instruktorów
 • Teoria Czystej Formy St. I. Witkiewicza w praktyce teatralnej
 • Obóz skierowany był do osób powyżej osiemnastego roku życia, które mają zamiar być, bądź są już aktorami.

  Obóz odbył się w niewielkim, urokliwym ośrodku jeździeckim „Stadnina Koni FORTA” znajdującym się w Dźwiniaczu Dolnym w Bieszczadach.

  Oprócz codziennych treningów jazdy konnej uczestników czekała intensywna praca aktorska, która dzięki małej liczbie uczestników przybrała indywidualny charakter.

  Warsztaty teatralne prowadzone przez zawodowych aktorów i doświadczonych instruktorów teatralnych według autorskiej metody „Work – In – Progress. Wyobraźnia. Inwencja. Praca zespołowa”. Oprócz intensywnego treningu ciała, głosu i wymowy polegają na pracy nad energią, ekspresją, koncentracją oraz kontakcie z partnerem.

  Tematem tegorocznej edycji warsztatów jest: „Teoria Czystej Formy Stanisława Ignacego Witkiewicza w praktyce teatralnej”. Na czym dokładnie polega? Jak można jej szukać? Jakie daje możliwości a jakie ograniczenia? Jak inspiruje? Czy można ją wykorzystać do dalszych poszukiwań pokładów własnej ekspresji? Po tygodniu intensywnej pracy, której finałem będzie otwarty pokaz etapu pracy, każdy uczestnik z pewnością odnajdzie swoje odpowiedzi na powyższe pytania.

  Co do zalet i korzyści związanych z umiejętnością jazdy konnej: to coś dużo więcej niż tylko atrakcyjna pozycja w aktorskim CV. Dzięki bliskiemu kontaktowi ze zwierzęciem, jazda konna harmonizuje ciało, otwiera umysł, uwrażliwia, posiada siłę pokonywania własnych lęków.
  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *