Aktorzy NA KOŃ!

Warsztat
16 sierpnia 2013

letni warsztat aktorsko jeździecki

Bieszczady – 01.08.2013 – 08.08.2013

 • Intensywne warsztaty teatralne „Work – In – Progress. Wyobraźnia, Inwencja. Praca zespołowa”
 • Jazda konna pod okiem profesjonalnych instruktorów
 • Teoria Czystej Formy St. I. Witkiewicza w praktyce teatralnej
 • Obóz skierowany był do osób powyżej osiemnastego roku życia, które mają zamiar być, bądź są już aktorami.

  Obóz odbył się w niewielkim, urokliwym ośrodku jeździeckim „Stadnina Koni FORTA” znajdującym się w Dźwiniaczu Dolnym w Bieszczadach.

  Oprócz codziennych treningów jazdy konnej uczestników czekała intensywna praca aktorska, która dzięki małej liczbie uczestników przybrała indywidualny charakter.

  Warsztaty teatralne prowadzone przez zawodowych aktorów i doświadczonych instruktorów teatralnych według autorskiej metody „Work – In – Progress. Wyobraźnia. Inwencja. Praca zespołowa”. Oprócz intensywnego treningu ciała, głosu i wymowy polegają na pracy nad energią, ekspresją, koncentracją oraz kontakcie z partnerem.

  Tematem tegorocznej edycji warsztatów jest: „Teoria Czystej Formy Stanisława Ignacego Witkiewicza w praktyce teatralnej”. Na czym dokładnie polega? Jak można jej szukać? Jakie daje możliwości a jakie ograniczenia? Jak inspiruje? Czy można ją wykorzystać do dalszych poszukiwań pokładów własnej ekspresji? Po tygodniu intensywnej pracy, której finałem będzie otwarty pokaz etapu pracy, każdy uczestnik z pewnością odnajdzie swoje odpowiedzi na powyższe pytania.

  Co do zalet i korzyści związanych z umiejętnością jazdy konnej: to coś dużo więcej niż tylko atrakcyjna pozycja w aktorskim CV. Dzięki bliskiemu kontaktowi ze zwierzęciem, jazda konna harmonizuje ciało, otwiera umysł, uwrażliwia, posiada siłę pokonywania własnych lęków.