MORD. Oparte na faktach

Teatr odwrócony
8 września 2014

premiera 20.09.2014 godz. 20:00

Przez ostatnie dwa miesiące reżyser Szymon Budzyk poszukiwał najbardziej intrygujących historii morderstw które wydarzyły się w małopolskich wsiach na przestrzeni dekad. Historie są prawdziwe, opowiedziane przez miejscowych. Na podstawie pięciu z nich powstał spektakl.

SZYKUJCIE SIĘ! POKAŻEMY GO TYLKO PIĘĆ (5) RAZY!!!

Chłopy i baby, krowy, konie, ryby i psy – wszystko co żywe, kiedyś przestanie być żywe. Zrobi miejsce nowemu. A to nowe pożyje chwile i skończy tak samo jak to stare, tyle że później. No i tak w kółko. Słońce wstaje i znika, zboże rośnie, potem się je, ciach! ścina… Przyroda jest mądra, ma swój rytm. Mówią, że przyroda na wsi jest tak pospolita jak ludzie w mieście. Może to i prawda… Tylko czy ci ludzie też tam mądrzy, kto wie? Jeden Pan Bóg.

Bo na wsi to ludzie mieszkają różni. Wścibscy, pyskaci, złodzieje i obiboki. Paru mądrych i kilku dobrych też się znajdzie. No i baby też są. Wszyscy oni razem, do kupy, planują, pracują, modlą się i seksy uprawiają. No ale co z tego, jak każdy może umrzeć w każdej chwili. Bo takie życie. To zdrowia braknie, to pecha przybędzie. Chwila nieuwagi i trach! – ręka w maszynie. I krew, płacze, szkoda gadać…

Mówi się , że chłop żywemu nie przepuści. I ziarenko prawdy w tym jest. Bo czasem się zdarza, że te chłopy i baby to się nawzajem mordują.

„MORD. Oparte na faktach.” Spektakl teatralny o świeżym krowim mleku i ciepłej krwi, prosto, z człowieka. Obydwa produkty nie pasteryzowane, poddane delikatniej obróbce termicznej, z kontrolowanych upraw, bez polepszaczy smaku. Przeznaczone do pięciokrotnego użycia tylko przez widzów dorosłych. Daty ważności: 20, 21, 24, 25, 26 września 2014 r. Bilety: PWYW, Rezerwacje: 501207089 Zapraszamy!

OBSADA:
Aleksandra Batko
Emma Giegżno
Anna Słowikowska
Antoni Sałaj
Andrzej Skowron

OPRACOWANIE MUZYCZNE:
Radosław Sołtys

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY:
Maria Wojciechowska

OPRACOWANIE DRAMATURGICZNE:
Karolina Fortuna

REŻYSER
Budzyk