WHO? YOU?

Brzmienie
25 października 2013

premiera 10.11.2013 godzina 20:00

GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE, TAM TRZECI KORZYSTA….

Na czas trwania akcji wygoń wszystko do czego przyzwyczaiłeś się na jawie…

Gdzieś w dziwacznej samotni intelektualnej przestrzeni toczy się gra o Tajemnicę Bytu. Jeden z graczy w dzieciństwie chciał być rozbójnikiem morskim, drugi artystą. Każdy z nas ma coś z bydlęcia i z dekadenta, dlatego… przyjdź, może tego wieczoru to właśnie ty poderwiesz się do rozegrania kolejnej rundy gry o Tajemnicę.

Pierwszy gracz:
W jego życiu, było już wszystko. Podczas pamiętnej wizyty w Sajgonie pił ciepłe soki Chińskiej Mumii przez słomkę z trawy Wu, co odbije mu się czkawką podczas rozgrywki. Obecnie zaszyty w dziwacznym mieszkaniu wraz z ukochaną Mamalią i służącym Kobietonem. W wolnych chwilach gra na gitarze elektrycznej.

Drugi gracz:
Od dzieciństwa nurza się w dzikim erotyzmie, szuka sztucznych rajów, stale ryzykuje życie inscenizując je na podobieństwo bajki, a raczej… kabaretu. Wszystko, by obudzić w sobie poczucie Tajemnicy. Właściciel firmy „Trucizna” z.o.o. Jak każdy potentat w branży narkotykowej lubi zwierzęta.

Obydwaj boją się nicości – a Ty?
To, że jesteś, wcale nie jest takie oczywiste. To, że cię nie ma, trudno zrozumieć. To tajemnica. Tajemnica istnienia. Bądź człowiekiem i pozwól sobie na to doznanie. Nie dopuść, byś kiedyś poczuł się zbędnym i przypadkowym. Czyżby Tajemnica nie miała już dla Ciebie tajemnic?
Włącz się do gry. Pamiętaj, że stawka jest jedynie domysłem…
WHO? YOU?

Adaptacja i reżyseria: Szymon Hieronim Budzyk,
Scenografia, kostiumy, projekcje: Lech Kolasiński, Szymon Hieronim Budzyk
Opracowanie muzyczne: Radosław Sołtys, Karolina Fortuna
Choreografia: Joanna Achinger
Charakteryzacja: Aleksandra Dąbrowska / FAM

Występują:
Dominika Maria Malczyńska
Paulina Łabuda
Mamalia Mimęcka
Tomasz Poniży
Radosław Sołtys

Spektakl wg. „Pragmatystów” Witkacego

Serdeczne podziękowania za pomoc dla Szkoły Charakteryzacji FAM