Gdy skamienieje wiatr…

UWAGA!

Zapraszamy wszystkich  mieszkańców regionu sądeczczyzny
w wieku 12-99 lat do udziału w projekcie w charakterze:

Zainteresowanych zachęcamy do zgłaszania się w oddziałach Biblioteki Publicznej w Krynicy-Zdroju lub poprzez kontakt z koordynatorką projektu, Karoliną Fortuną – tel.:  664 472 727, info(małpa)sztukateatru.org,


Fundacja Sztuka Teatru (Teatr Odwrócony Kraków)
 wraz z Biblioteką Publiczną oraz Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju zaprasza do włączenia się w organizację na terenie Krynicy-Zdroju, Tylicza, Berestu i okolic II edycji projektu Teatr Modrzewiowy od/nowa, współfinansowanej ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm Jutra”,  pt.: „Gdy skamienieje wiatr, będziemy wzruszać powietrze”


W ubiegłym roku udało nam się zintegrować lokalną społeczność i reaktywować Teatr Modrzewiowy – działający na terenie Krynicy na przełomie XIX i XX wieku. Dzięki współpracy profesjonalnych artystów z mieszkańcami we wrześniu 2016 roku w hali dworca PKP w Krynicy, wystawiliśmy spektakl WARszawianka Stanisława Wyspiańskiego, angażując ponad 30. kryniczan do aktywnego udziału w jego powstawaniu. Widowisko okazało się sukcesem i cieszyło ogromnym zainteresowaniem: dziękujemy za to!

W tym roku kontynuujemy ideę i powtórnie angażujemy lokalną społeczność do stworzenia nowego widowiska – instalacji teatralnej o losach trójki bohaterów: ks. Władysława Gurgacza, podoficera Andrzeja Garbery – Łemka oraz Reny Kornreich – Żydówki, ocalałej więźniarki Auschiwitz.

Zainspirowani historią trzech postaci, we współpracy z mieszkańcami, w toku spotkań, wykładów oraz warsztatów odnowimy zapomniane wątki historii, które staną się pretekstem do przybliżenia wielokulturowej tradycji regionu.

W tym roku dla mieszkańców odbędą się bezpłatne:


NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera