______flexibus intro, performance

Brzmienie
21 lipca 2013

Kampania Tetralna Czysta ReForma w ramach Golden Vision Musik&Art Festival atakuje industrialną przestrzeń dawnej Huty Uthemanna w Katowicach.

To działanie w pełni odzwierciedla założenia Kampanii: robić teatr w miejscach ludzi, nie miejscach teatru.
Hasło: „Teatr tworzą ludzie, nie budynek” Czysta reForma interpretuje w sposób dosłowny i praktyczny, drugie dno pozostawiając osobistej refleksji uczestników, którzy są świadkami pełnego procesu twórczego.

„___flexibus intro” podejmuje temat powszechnej manipulacji ludzkim indywiduum.

Z założenia stanowił kompozycję otwartą, gotową na zmiany wynikające z aktualnego „tu i teraz”. Jedyną obowiązującą zasadą było odważne wejście w pomysł i realizacja jego założeń z maksimum zaangażowania.

„____flexibus intro” miał za zadanie poruszyć wrażliwości uczestników na tematy dotyczące funkcjonowania człowieka we współczesnym systemie. Polityka, manipulacja, mass-media to zjawiska, o których istnieniu każdy z nas wie i z pełną świadomością zgadza się na ich funkcjonowanie mimo, że godzą w naszą wolność. Co więcej, niejednokrotnie stają się one przedmiotem kultu i wiary. Temat ten zamknęliśmy w formie rytuału demaskującego wierzenia współczesnego człowieka.

Fakt zaplanowanego, niespodziewanego przerwania zdarzenia, odwrócił uwagę uczestników od meritum przekazu, i jeszcze bezwzględniej obnażył schemat myślenia nawet najbardziej czujnych odbiorców. Skandal, nadzór instytucji, dezinformacja są idealnymi narzędziami do rozmycia, a raczej zabrudzenia czystości odbioru.

Data i miejsce premiery:
21.07.12r., Golden Vision Music&Art Festiwal, Huta Uthemanna, Katowice-Szopienice,

Realizatorzy:

Reżyseria: Szymon Hieronim Budzyk
Teksty: Justyna Kowalska, Karolina Fortuna, Dawid Kazimierski
Promocja: Sonia Parwicka

Występują:
Karolina Fortuna
Radosław Sołtys
Sandra Guzowska
Justyna Kowalska
Dawid Kazimierski
Tomasz Poniży
Andrzej Skowron
Piotr Smolak

Działaliśmy przy wsparciu krakowskiej szkoły tańca loftodance.pl

Mecenasi Honorowi:
Tomasz Fortuna & Piotr Manczarski